Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky Mladého zahrádkáře 2020 v ČK

1. 3. 2020

Dne 27. února 2020 uspořádala naše zahrádkářská organizace základní kolo Mladého zahrádkáře na ZŠ V. Hejny v Červeném Kostelci. Soutěže se zúčastnilo celkem 16 žáků. V kategorii mladších žáků (5. a 6. třída) zvítězila Lucie Prouzová (5. třída) a do okresního kola dále postupují Vojtěch Grohmann a Aneta Jančíková. V kategorii starších žáků byla jedinou účastnicí Lenka Prouzová s téměř bezchybným testem a postupuje také do okresního kola. Okresní kolo proběhne v České Skalici a v případě úspěchu se posléze mohou žáci dostat až do národního kola.

Zkušenost se soutěží Mladý zahrádkář byla v letošním roce v Červeném Kostelci prvotní a věříme, že ne poslední. Velký dík za spolupráci patří zejména paní učitelce Anetě Zelené a vedení školy. Soutěže poznávání rostlin i živočichů mívaly ve škole dlouholetou tradici a snad se i formou zahrádkářské soutěže obnoví. Vzhledem k únorovému termínu byla v naší poznávačce menšina živého materiálu, řada rostlin ale byla také promítnuta v elektronické podobě. Vhodné je prohloubení znalostí nejen poznávaných rostlin, ale také principů botanického jmenosloví. Testové otázky se pak týkaly například jedlosti rostlin, kompostování, zavlažování, plevelů či přikrmování ptáků.

Všichni žáci si odnesli nejen soutěžního ducha, ale také řadu materiálů Českého zahrádkářského svazu. Ti nejlepší získali i přímo knižní výherní ceny, které předal předseda kosteleckých zahrádkářů Jiří Kocián. Děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili!

Jiří Jakl

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Mladý zahrádkář 2020